Senetle Kredi

Banka Dışında Haricinde Kredi Veren Yerler 2018

Kredi almak her ne kadar yalnızca bankaların sunmakta olduğu bir hizmet zannedilse de günümüz şartlarında banka dışında haricinde kredi veren yerlerin sayısı da bir hayli fazla olmaktadır. Bu duruma sebebiyet veren asıl durum bankaların müşterileri oldukça sıkı bir eleme sürecine tabi tutma süreci olmak ile beraber, anlatılmakta olan bu durumdan mustarip olan kişiler için kredi alınabilecek diğer alternatifler yazımızın devamında belirtilmektedir.

Banka Dışı Kredi Veren Kurumlar

Bu aşamada akla gelebilecek ilk seçeneklerden biri maddi durumu iyi olan ve söz konusu olan bu paralarını kredi vererek değerlendirmek isteyen kişilerdir. Bu kişiler ülkemizin hemen hemen her yerinde mevcut olmak ile beraber kendi çevresinde ufak bir araştırma yapan herkes oldukça rahat bir bu kişilere ulaşma iletişim kurma olanağı yakalayabilecektir. Bu kişiler de tıpkı bankalar gibi komisyon oranı ya da faiz ile çalışmakta olup ödemelerini taksit taksit almaktadırlar. Verdikleri borçları ise senetler ile sabitlemekte olan kişileri senetle para verenler olarak tanımlamak da mümkün olmaktadır.

Bu aşamada dikkat edilmesi gereken önemli bir husus mevcut olmak ile beraber bu da kendilerini kredi veren şahıslar olarak tanıtan dolandırıcılar olmaktadır. Bu sebepten dolayı sizden ön ödeme talep eden ya da buna benzer şüpheli hareketler sergileyen kişilere karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İntoko İlanları

İntoko hali hazırda bir online bir ilan uygulaması olma özelliği taşımaktadır. Bu çerçevede hemen hemen her türlü ilanı bulma olanağımız mevcut olan bu yerde borç para ya da kredi veren yerlere ait olanları da görmemiz mümkün olmaktadır. Bu noktada mevcut olan para ihtiyacımıza cevap verecek şekilde bir kredi hizmeti sunan kişiyi ya da yeri tespit etmemiz son derece kolay olacaktır. Ancak bu aşamada da dolandırıcılara ve tefecilere karşı dikkatli olmamız gerekmektedir.

Anlatılmakta olan bu ilan sitesi ile alakalı olarak dikkat edilmesi gereken bir başka detay da kendimizin de borç para aradığımıza dair ilan verebiliyor olmamızdır. Bu hizmet de gerçekten son derece faydalı ve çözüm odaklı olmaktadır.

Faktoring Firmaları

Ülkemizde yasal olarak kredi verme hizmeti sunmakta olan en dikkat çekici yerlerden biri de faktoring firmaları olmaktadır. Bu yerler oldukça uygun şartlarda ve hemen hemen herkese kredi olanağı sunmak ile beraber başvuru yapabileceğiniz belli başlı yerler şu şekildedir;

a. Lider Faktoring A.Ş.,

b. Doğa Faktoring A.Ş.,

c. Şİrinoğlu Faktoring A.Ş.,

ç. Fiba Faktoring A.Ş.,

d. Erişim Faktoring A.Ş.,

e. Mng Faktoring A.Ş.,

f. Bayramoğlu Faktoring A.Ş.,

g. Erişim Faktoring A.Ş.,

h. Strateji Faktoring A.Ş.,

ı. Ulusal Faktoring A.Ş.,

i. Başer Faktoring A.Ş.,

j. Yaşar Faktoring A.Ş.,

k. TEB Faktoring A.Ş. ve buna benzer daha pek çok farklı firmadır.


Son zamanlarda bir hayli popüler olan söz konusu bu uygulama pek çok kişinin para sıkıntısını oldukça kolay ve makul şartlarda çözmektedir. Bu aşamada yapılması gereken işlemlerden bahsetmemiz gerekir ise ilk aşamada kullanmakta olduğumuz telefonculara ait olan ve anlatılmakta olan bu hizmeti sunan bir yer tespit etmemiz gerekmektedir. Daha sonra talep ettiğimiz kredinin tutarına uygun fiyatlarda bir cihaz belirlememiz ve bu cihazı her ay ödeyeceğimiz borcunuza ek olacak şekilde satın almamız gerekmektedir. Daha sonra bahsi geçmekte olan bu kutusu dahi açılmamış yeni cihazı işlem yapmakta olduğumuz telefon bayisine satmamız söz konusu olacak bu şekilde de elimize istediğimiz miktarda toplu bir şekilde nakit para geçecektir.

Bu aşamada  bilinmesi gereken en önemli detay ödeyeceğimiz para ile elimize geçen paranın farklı olması ya da başka bir deyiş ile elimize geçecek paradan daha yüksek bir tutarda ödeme yapmamız gerektiğidir. Aradaki bu fark ise hizmet almakta olduğumuz telefon bayisinin komisyonu olmaktadır.

Banka Harici Kredi Veren Firmalar

Tıpkı bankalar gibi kredi hizmeti sunmakta olan firmalar günümüzde iyice artmış olup bunlar arasında en çok dikkat çekenleri flaş kredi, tek kredi, jet kredi, kredinizi biz çekelim gibi yerler olmakta ve internet ortamında bu şekilde hizmet sunan firmalara ulaşmak son derece kolay olmaktadır.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yorum Yazın
Yukarı