Senetle Kredi

Borç Kapatma Kredisi Nedir? Hangi Bankalar Veriyor

Bankalar bireylere hizmette neredeyse sınır tanımamakta. Bireylerin istekleri olarak çalışarak kendilerini yenilemekte, mevcut ürünlerini çeşitlendirmekte, bireylere daha fazla hizmet verebilmek adına sürekli arayış içerisine girmektedir. Bunun sonucunda bireyler de bankaların bu yaklaşımları sonucunda kendilerini bankalara tamamen bağımlı hale getirmişlerdir. Neredeyse bankalar olmadan hiç bir ihtiyacımızı karşılayamayacak hale geldiğimiz şu günlerde bankaların birinden kurtulsak birine mecburen borçlanmak durumunda kalıyoruz. Borçlandığımız bankaya olan borcumuzu ödeyemez hale geldiğimizde diğer bankalardan aldığımız kredi veya kredi kartı gibi ürünler ile ödeme yapamadığımız banka ürününü ödemeye çalışıyoruz.

Sonra başka bir bankadan kullandığımız ürün ile daha önceki bankanın borcunu kapatmaya çalışıyoruz ve en sonunda neticeye baktığımızda elde kocaman bir sıfır ve bir sürü borç ile kalıyoruz.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar

Bir tane bankaya borcumuz bulunmakta iken düşünmeden yaptığımız hareketler neticesinde bir bankada olan borçlarımız  bir sürü banka olarak bize geri dönüyor. Tüm bankalarda borçlarını tek banka altında toplamak şu aşamada en iyi yapılacak çözüm olarak görünmekte olup bireylerin bunu yapabilmeleri için kredi çekebilmek adına bankaların kendilerine sundukları şartları yerine getirmeleri gerekmekte. Eğer birey tarafından ilgili kredi kullandırım şartları yerine getirilebiliyor ise bireye banka tarafından diğer bankalarda bulunan tüm kredilerini bir bankada toplamak adına borç kapatma kredisi verilebilmektedir. Böylelikle bireyler diğer bankalardaki borçlarını kapatarak tek bir bankaya ödeme yapmaktadır.

Dağınık Olan Borçları Birleştirme

Dağınık halde birden fazla bankada bulunan  borçların kapatılması ve tek bankaya düşürülmesi ile bireyler ödeme kolaylığı ve kredilerini takip kolaylığı yaşamaktadır. Bireylerin diğer bankada olan borçlarını kapatmak adına kullanmış olduğu borç kapatma kredisi sayesinde kredi kullandırımı yapan banka tarafından bireyin diğer bankalarda bulunan borçlarının bakiyeleri ve ilgili borçlu kredilere ait hesap numaraları öğrenilerek bankanın elektronik fon transferi sayesinde gönderilen paralar ile ilgili borçlar kapatılmaktadır. Böylelikle bireyler tek bir bankaya borçlanmaktadır.

Bankaların kullandırmış olduğu  borç kapatma kredileri her bankada farklılık göstermektedir. Özellikle isim, faiz oranı, vade anlamında farklılık gösteren borç  kapatma kredileri günümüzde birçok banka tarafından bireylere sunulmaktadır. Örneğin Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankasi, Garanti BankasI, Odeabank, Yapı Kredi bankası, ING bank gibi bankalar tarafından bireylere borç kapatma kredisi verilebilmektedir.

 

Kategori: Banka Kredileri

Benzer Konular

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bir kimsenin ödemeye ya da yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek üzere imzalayıp ilgiliye verdiği belge...

Avukatlık Olanlar için Kredi

Avukatlık Olanlar için Kredi

Biz bireylerin temel ihtiyaçları haline gelen krediler artık hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Neredeyse kredi...

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Ülkemizde hizmet vermekte olan pek çok firma ya da kurum bünyesinde milyonlarca kişi çalıştırmak ile...

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Para sıkıntıları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan son derece normal bir süreç olsa...

Hemen Para Getiren Dua

Hemen Para Getiren Dua

Hayatımızın akışı içerisinde maddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmamız pek çok kişinin başına sıklıkla gelmekte...

Yorum Yazın
Yukarı