Senetle Kredi

Kara Listedekilere Kredi Çıkartılır

Bankalardan kredi çekerek mevcut olan parasal sıkıntılarını çözmek isteyen kişilerin kredi notunun çok iyi olması gerekir. Kredi notunun yeterli seviyelerde olması için de bankalar ile önceki dönemlerde bir sorun yaşamamak ve almakta olduğumuz tüm kredilerin ve kullanmakta olduğumuz kredi kartı taksitlerimizin son derece düzenli bir şekilde ödenmesi gerekmektedir. Bankalarla olan kredi veya kredi kartı işlemlerinde ödemelerde sorun yaşayan kişilerin kara listeye düşmesi ve kredi notlarının da düşük seviyelerde olması kaçınılmaz bir durumdur. Bir kişinin kara listeye düşmesi ve kredi notunun iyi olmaması bankalardan kredi alma süreçlerini oldukça kötü etkilemektedir.

Kredi notunu öğrenmek isteyen kişilerin ise Findeks internet sitesi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile birlikte bu işlemlerini yapması mümkün olmaktadır.

Kara Listeye Kredi Çıkartılır

Kredi notu sisteminden dolayı kara listeye düşen kişi sayısında artış olmuştur. Ancak kara listeye girmişseniz bunu artık dert etmeyin. Bunun nedeni kredi notu düşük olan kişilerin de sayemizde kredi alabilmesidir. Kredi almak isteyen kişilerin bizimle irtibata geçerek ihtiyaç duyduğu nakit parayı alması mümkün olmaktadır.

Kara Listedeyim Kredi Çekemiyorum

Kara listeye girmek zaten başlı başlına bankalar ile ilişiğin oldukça uzun süre bir süre boyunca kesildiği anlamına gelmektedir. Bu sebepten dolayı eğer siz de üç ay üst üste kredi ya da kredi kart borcunuzu ödemedi iseniz ve bu aşamada bankaların sunmakta olduğu yapılandırma ve benzeri şekillerde ödeme düzenleme seçeneklerini de göz ardı etti iseniz yüksek ihtimalle kara listeye girmişsiniz demektir.

Bu durum dahilinde bankalardan kredi almanız için ilk olarak mevcut olan tüm borcu, işlemekte olan gecikme faizini ve hukuki işlem başladı ise de avukat parasını tamamen ödemeniz gerekmektedir. Pek çok kişi bu aşamada yani borçlar biter bitmez kara listeden çıktığını sansa da söz konusu prosedür öyle işlememekte ve borçların bitiminden itibaren ortalama beş yıl sonra kara listeden çıkmak mümkün olmaktadır.

Bu süreç ekonomik hayat için son derece uzun olmakta ve oldukça fazla kişi kredi çekmeksizin ya da finansal destek almaksızın bu dönemi atlatmayı başaramamaktadır. Bankalar ile iş yapmak da mümkün olmadığından dolayı devreye banka harici ve yasal olarak kredi veren firmalar girerek son derece uygun şartlarda çözüm olanakları sunmaktadır.

Kara Listedeyim Paraya İhtiyacım Var

Bu durumda yapabileceğiniz tek şey belirtildiği üzere banka harici yerlerden ve bizim gibi firmalardan kredi almaktır. Bu tarz hizmetlerin hepsi yasalara uygun ve piyasadaki faiz ve ödeme olanaklarına kıyasla çok daha makul olmak ile beraber komisyon ve faiz oranları da verilecek olan hizmete göre farlılık göstermektedir. Bu aşamada detaylı bilgi almak için sitemiz üzerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kara Liste Olanlar Hangi Kredileri Alabilir?

Kredi desteği sayesinde her türlü, ihtiyaç, konut ve diğer işlemleriniz için gerek duyulan nakiti sağlayabilirsiniz. Ödeme planlarının esnek olması ile birlikte işlemleriniz kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Siz de bu işlemlerinizi yapmak için bizimle irtibata geçin ve hayallerinizden vazgeçmeyin.

Banka Kara Listesinden Çıkma

Bankaların kara listesinden nasıl çıkılır? Kara liste düzeltme nasıl yapılır? Anlatıyoruz.Kredi almak ya da kredi kartı kullanmak günlük hayat içerisinde bizim pek çok problemimize çözüm yolu bulmamızı sağlayan oldukça kullanışlı hizmetler olup günümüzde söz konusu bu hizmetlerden yararlanmayan kişi sayısı da yok denecek kadar az olmaktadır. Günümüzde hemen hemen herkesin en az bir kredi borcu ve yine en az bir kredi kartı bulunmaktadır. Söz konusu bu hizmetlerden makul bir şekilde faydalanan herkes oldukça rahat bir şekilde ödemelerini sürdürür iken düzensiz harcamalar nedeni ile ya da pek çok farklı neden ile kredi ya da kredi kartı borçlarını ödeyemeyen oldukça fazla sayıda insan bulunmaktadır.

Kara Listeden Çıkma Yöntemleri

Bu ve benzeri durumlardaki insanlar ödemelerini aksatmaya devam ederlerse hizmetlerinden faydalandıkları bankalar ilk olarak adı geçe bu kişileri uyarmakta ve çözüm önerileri sunmakta, ancak çözüm önerileri aracılığı ile de anlatılan bu borçlar ödenmezse bankanın yapacağı işlem söz konusu olan ödeme düzensizliğini Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na bildirmek olacaktır. Eğer borçlarımız düzensiz ödediğimize ya da ödeyemediğimize dair bilgiler Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’na iletilir ise bu aşamada yapılacak olan işlem ise ismimizin ve bilgilerimizin adı geçen banka tarafından hazırlanmış olan kara listeye eklenmesidir.

Eğer banka borçlarını ödemeyen ya da düzensiz bir şekilde ödeme profili oluşturan kişilerin adı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın hazırladığı kara listeye yazılır ise söz konusu bu kişi ismi adı geçen listeden silinene değin hiçbir bankadan hizmet alamayacaktır. Anlatılan bu durum ise oldukça sıkıntılı süreçler doğuracağından dolayı, kara listede isminin olmasından mustarip olan kişiler bu konuyu çözmek niçin yol ve yöntem arayışı içerisine girmektedirler. Bankalardan hizmet alam konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaları nedeni ile kara listeden çıkmak isteyen kişilerin başvuracağı tek yol ise hali hazırda devam eden borçlarını kapatma yoluna gitmektir.

Kara Listeden Çıkmak İstiyorum

Bahsedildiği üzere kara listeden çıkmanın tek yolu mevcut banka borçlarımızı kapatma yoluna gitmektir. Ancak borçlarımızı kapatır kapatmaz kara listeden çıkmak mümkün olmamakta bu kara listeden çıkmak için borçlarımızı ödediğimiz tarihten itibaren beş yıl daha beklememiz gerekmektedir.

Konu ne hakkında:

  kara listeye kredi çıkartılır
Kategori: Banka Kredileri

Benzer Konular

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bir kimsenin ödemeye ya da yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek üzere imzalayıp ilgiliye verdiği belge...

Avukatlık Olanlar için Kredi

Avukatlık Olanlar için Kredi

Biz bireylerin temel ihtiyaçları haline gelen krediler artık hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Neredeyse kredi...

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Ülkemizde hizmet vermekte olan pek çok firma ya da kurum bünyesinde milyonlarca kişi çalıştırmak ile...

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Para sıkıntıları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan son derece normal bir süreç olsa...

Hemen Para Getiren Dua

Hemen Para Getiren Dua

Hayatımızın akışı içerisinde maddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmamız pek çok kişinin başına sıklıkla gelmekte...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. yıldıray dedi ki:

  Kredi notum düşük 3000 TL para lazım yardımcı olursan sevinirim

 2. satiye Delihasanoğlu dedi ki:

  Çok Acil nakite ihtiyacım var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 3. elif dedi ki:

  5000 tl nakit ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim

 4. huseyin dedi ki:

  Benim acil 30000 TL kredi ihtiyacım var ama kara listedeyim kredi çekemiyorum bankalar bana kredi vermiyorlar bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

 5. Bayram dedi ki:

  Acil krediye ihtiyacım var . Böbreğimi bile satmaya düşünüyorum. Çünkü Kara liste de olduğum için bankalar vermiyor.

Yorum Yazın
Yukarı