Senetle Kredi

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Para sıkıntıları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan son derece normal bir süreç olsa da mevzu bahis olan süreci atlatmak adına yapılabilecek olan seçenekler arasında en en avantajlısını ve kendimize en uygun olanını seçmek bir hayli büyük önem arz etmektedir. Anlatılmakta olan maddi olumsuzluk süreçlerinde akla ilk gelen çözüm yolu bankalar ve onların kredi  hizmetleri olmak ile beraber bu aşamada nereye nasıl başvuru yapacağını bilmeyen kişilerin sayısı da son derece fazla olmaktadır. Bu sebepten dolayı da bugünkü yazımızda kredi çekmek istiyorum diyenlere yol haritası, adım adım anlatıyoruz ve mümkün olacak en uygun şartlarda kredi alabilmenin ip uçlarını sunuyoruz.

Kredi Çekmeli Miyim?

İlk aşamada yapılması gereken kredi alıp almama konusunda sağlıklı bir karar vermektir. Çünkü günümüzde mevcut olan milyonlarca kredi borçlusu ve iflas etmiş kişi gerekli olan araştırmaları yapmadan kredi çeken kişilerden oluşmaktadır. Bu noktada kendimize sormamız gereken sorularadn bazıları şunlardır;

a. Ne için kredi çekiyorum?

b. Uğruna kredi çekerek borçlanacağım konu gerçekten önemli mi?

c. Gerçek bir ihtiyaç için mi kredi çekiyorum yoksa isteklerim için mi?

ç. Bu ihtiyacımı kredi çekmeden gidebilir miyim?

d. Hali hazırda mevcut olan gelir gider dengem kredi taksitini ödemeye yetecek mi?

e. Bütçem kredi çekmeye uygun mu?

Eğer bahsi geçmekte olan tüm bu sorulara olumlu şekilde yanıt veriyorsanız kredi çekmeye gerçekten ihtiyacınız var ve bu sürece de hazırsınız demektir. Bundan sonra yapmanız gerekenler aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır.

Kredi Notum Ne Durumda?

Bilindiği üzere bankalar kredi notu belli bir seviyenin altında olan kişilere hiçbir şekilde hizmet vermemektedirler. Bu aşamada herhangi bir bankaya gidip kredi başvurusu yapıp geri çevrilmek de söz konusu notu düşürmekte olan bir başka durum olduğundan dolayı bankalara müracaat etmeden önce kendi finansal durumumuz ile alakalı olarak fikir edinmek son derece önemli olacaktır.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar

Bu aşamada kredi notunuzu öğrenmek bir hayli önemli bir detay olmak ile beraber eğer bu notunuz düşükse size banka olarak yeni açılan ya da sınırlı sayıda müşterisi olan yerleri tavsiye ederiz. Bunlara arsında ise Aktifbank, Bank Pozitif, Burgan Bank, Odeabank ve buna benzer yerler mevcut olmaktadır.

Ancak söz konusu olan puanınız hiçbir yerden kredi alamayacak kadar ve finansal siciliniz de olumsuz ise bu aşamada ne durumda olursun olsun hiçbir banka size olumlu cevap vermeyeceğinden dolayı banka dışı yerlerden kredi almanızı tavsiye ederiz. Bunlar arasında kredi danışmanlık firmaları, kredi veren kurumlar, kredi veren firmalar, senetle para veren yerler, ikrazatçılar, faktoringler ya da buna benzer daha pek çok farklı yer mevcut olmaktadır. Bu yerler arasında da bir hayli kurumsal ve  en az bankalar kadar kurumsalları da mevcut olmak ile beraber önemli olan düzgün bir yer tespit edip hizmet talebinde bulunabilmektir.

Kredi Faiz Oranları Ne Durumda?

Bilinmesi gereken en önemli detaylardan biri de kredi faiz oranları olmaktadır. Ödeyeceğimiz borcun tutarını direk olarak etkilemekte olan bu rakamlar hemen hemen her bankada farklı olmak ile beraber kredi alma aşmasında tüm bankaları araştırarak faiz oranları hakkında fikir almak son derece önemli bir konu olmaktadır. Bu sayede bütçemize uygun ve bizi  çok da fazla zarara uğratmayacak şekilde bir kredi alma sürecine tabii olabilmekteyiz.

Kredi Başvurusu Yapmak İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

Eğer kredi hizmeti alacağınız bankayı tespit ettiyseniz bu aşamada adı geçen yerin sizden talep edeceği bazı evraklar olacaktır. Bu evraklar bankadan bankaya ya da kişiden kişiye farklılık göstermek ile beraber genel çerçevede şu şekildedir;

a. Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinden en az biri,

b. Gelir belgesi,

c. Elektrik, su, telefon ya da doğalgaz faturası,

ç. İkametgah belgesi ve

d. Bankanın talep edeceği diğer belgelerdir.

Kredi Başvurusu Nereden Yapılır?

Bu işlem için pek çok farklı alternatif yer almak ile beraber; banka şubeleri, internet bankacılığı ve mobil bankacılık, çağrı merkezleri, kısa mesaj uygulamaları ve ATM’ler başlıcalarıdır.

Kategori: Banka Kredileri

Benzer Konular

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bir kimsenin ödemeye ya da yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek üzere imzalayıp ilgiliye verdiği belge...

Avukatlık Olanlar için Kredi

Avukatlık Olanlar için Kredi

Biz bireylerin temel ihtiyaçları haline gelen krediler artık hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Neredeyse kredi...

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Ülkemizde hizmet vermekte olan pek çok firma ya da kurum bünyesinde milyonlarca kişi çalıştırmak ile...

Hemen Para Getiren Dua

Hemen Para Getiren Dua

Hayatımızın akışı içerisinde maddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmamız pek çok kişinin başına sıklıkla gelmekte...

Kredi Notuna Göre Kredi

Kredi Notuna Göre Kredi

Bazı dönemlerde gelir gider dengemiz bozulabiliyor. Evdeki hesap bir türlü çarşıya uymaz. Saatler boyu durmaksızın çalışırsınız ama...

Yorum Yazın
Yukarı