Senetle Kredi

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan firmalar ortaya çıkmaya başlamıştır. Bilindiği üzere kredi almak artık bir hayli zorlaşmış ve adı geçmekte olan yerler kredi notu yeterli seviyede olmayan kişilere, sigortalı bir işte çalışmayanlara, kayda değer tutarlarda bir gelire sahip olmayanlara, söz konusu olan bu gelirlerini belgeleyemeyenlere, icra takibinde olanlara ya da hacizli borcu bulunanlara, bankalara ya da daha başka finansal kuruluşlara kredi borcu olanlara ev buna benzer daha başka özellikler taşıyanlara hiçbir şekilde kredi hizmeti sunmamakta ve bu kişileri kati surette geri çevirmektedir. İşte bu aşamada imdada ülkemizde bankaların bu tutumuna paralel olarak son zamanlarda ortaya çıkmakta olan firmalar yetişmekte ve bankalar ile irtibata geçerek kredi çıkartmaktadır.

Herkese Kredi Çıkartılır

Bankaların bu aşırı seçici ve temkinli tutumu milyonlarca kişiyi mağdur etmekle kalmayıp mevcut olan borçlarının ya da ihtiyaçlarının da giderek artmasına ve çözüm  bulmakta çok geç kalındığı halde de iflasa bile yol açmaktadır. Bu sebepten dolayı anlatılmakta olan sıkıntıya bir an önce çözüm bulmak gerekmekte ve bu aşamada imdada kredi çıkartan firmalar yetişmektedir.

Bu firmaların temel çalışma prensibini “herkese kredi çıkartılır” uygulaması oluşturmak ile beraber bu süreç bankalar tarafından hangi sebep ile geri çevrilir ise çevrilsin hemen hemen herkese kredi hizmeti sunmayı amaç edinmektedir. Bu aşamada;

a. Mevcut bir maaşı olmayan ve dolayısı ile gelir belgesi ibraz etmekte zorlanan,

b. Başka bankalara ya da finansal kuruluşlara kredi borcu mevcut olan,

c. Kredi notu yetersiz hatta sıfır olan,

ç. Finansal sicili kötü olan,

d. Kara listede olan ya da bunlara benzemekte olan daha pek çok özelliği taşıyan kişilerin kredi alma imkanı mevcut olmaktadır.

Bknz. Kredi Komisyoncuları

Anlaşıldığı üzere adı geçmekte olan firmaların söz konusu hizmeti tamamen mağdur olan kesime hitap etmekte ve onlara çözüm yolu sunma amacı taşımaktadır.

Kredi Çıkartma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu noktada oldukça fazla sayıda kişi bahsi geçen olanaktan faydalanmakta olup aynı zamanda da bu sürecin nasıl işlediği ile alakalı olarak bilgi edinmek istemektedir. Kredi danışmanlık firmalarının verdiği hizmeti anlatmamız gerekir ise kendilerine müracaat etmekte oldukları kişinin finansal durunu, sicilini ve kredi notunu analiz etmekle işe başladıklarını söylemek mümkün olmaktadır. Bunun sebebi kredi almak isteyen kişilere hizmet sunabilecek uygun bir banka tespit edebilmektir. Çünkü ülkemizde hizmet vermekte her bir banka kendilerine belli başlı şartlar tespit etmekte ve yalnızca bu şartlara uygunluk gösteren kişilere hizmet vermektedir. Bu sebepten dolayı da bahsi geçen kişiye uygun olacak en makul bankayı tespit etmek adına hemen hemen her banka incelenmektedir.

Yapılmakta olan araştırmalar sonucunda tespit edilmiş olan banka ile firma yetkileri irtibata geçmekte ve müşterileri adına kredi talebi oluşturmaktadır. Daha sonra oldukça yüksek bir ihtimalle bahsi geçen kişiye istediği şartlar dahilinde kredi hizmeti verilmektedir.

Kredi danışmanlık firmaları bu son derece faydalı ve çözüm odaklı işi belli oranlarda komisyonlar dahilinde yapmaktadırlar. Bu komisyonlara ait olarak sabit bir rakam vermek mümkün olmamaktadır. Çünkü her bir firma hem kendi şartlarına hem de müşterilerin şartlarına göre değişecek şekilde komisyonlarını tespit etmektedir. Ama genel çerçevede bir bilgi vermemiz gerekirse yüzde on ile yüzde yirmi beş aralığında değiştiğini söyleyebilmekteyiz.

Kredi Çıkartan Danışmanlık Firmalarına Nasıl Ulaşılır?

Bu yerlerin işleyiş sistemleri ile alakalı olarak gerekli olan bilgileri verip kullanıcıları aydınlattıktan sonra hizmet almak niyetinde olan kişiler için kredi çıkartan firmaların ulaşım ve iletişim bilgileri hakkında da detay vermek son derece gerekli ve faydalı olacaktır.

Bu noktada sizlere tavsiyemiz ilk olarak ilk aşamada kendi yaşadığınız muhitte ve çevrenizde araştırma yaparak  bu şekilde hizmet veren firmaları tespit etmenizdir. Diğer bir alternatif ise internet üzerinden ulaşıp kredi alma imkanı yakalayabileceğiniz yerlerdir. Bunlardan bazıları ise;

a. Tek Kredi,

b. Jet Kredi,

c. Flaş Kredi,

ç. Biz Kredinizi Çekelim gibi yerler olmaktadır.

Bunlar dışında da daha pek çok firma var olmak ile beraber bu noktada en önemli olan kendimize uygun ve güvenilir bir yer bulmaktır.

Kaynak: https://www.kredicikartanfirmalar.com/

 

 

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Borç Para Veriyorum

Borç Para Veriyorum

Acil olarak giderilmesi gereken ihtiyaçlarınız varsa, ödemeniz gereken borçlar sizleri bunaltıyorsa, toplu olarak para bulmanız...

Yorum Yazın
Yukarı