Senetle Kredi

Kredi Komisyoncuları

Para ihtiyacı hayatımızın istisnasız her döneminde karşımıza çıkan süreçler olmak ile beraber ülkemiz şartlarında kendilerine borç para aramakta olan kişilerin sayısı bir hayli fazla olmakta ve mevcut olan bu durumu hem kara çevirmek hem de mağdur olan kişilere hizmet sunmak amacı doğrultusunda belli başlı firmalar ortaya çıkmaktadır. Söz konusu bu firmalara senetle kredi veren yerler, kredi danışmanlık firmaları, kredi çıkartan firmalar ya da daha başka isimler verilmek ile beraber genel çerçevede kredi komisyoncuları olarak tanımlamak mümkün olmaktadır.

Söz konusu olan banka dışı kredi veren bu firmalara kredi komisyoncusu ismi verilmesinin temel nedeni vermekte oldukları hizmet karşılığında belli oranlarda komisyonlar talep etmeleri olmak ile beraber bilinmesi gereken belli başlı detaylar ise yazımızın devamında anlatılmaktadır.

Kredi Komisyoncuları Nasıl Hizmet Verir?

Bu firmalar belirtildiği üzere pek çok farklı firma çatısı altında hizmet vermek ile önem arz bazı detaylar şunlardır:

a. Bu yerler verecekleri krediler üzerinden uygulanacak şekilde komisyonlar talep etmek ile beraber bu komisyonlara ait olan detaylar kredi verecek olan firmaya ve hizmet talep etmekte olan kişilerin özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

b. Vade süreleri de yine sabit olmayıp her komisyoncuya göre değişmekte ve adeta bir şirket politikası olma özelliği taşımaktadır.

c. Ödeme süreçleri ise hemen hemen her kredi komisyoncusunda senetler ile sabitlenmekte ve senetlerin sayısı da firmadan firmaya değişerek kimi zaman tek senet olmakta kimi zaman da vade süresi ile paralellik göstermektedir.

ç. Bazı şartlarda da bu yerlerin kendi şartların uygun olan bir kefil ya da ipotek etmek üzere teminat talep ettikleri de biline bir durum olmaktadır.

Komisyonla Kredi Çekme 2018

Kredi Çektiren Komisyoncular Güvenilir Midir?

Bahsi geçen yerler verdikleri çözüm odaklı hizmetleri ile nerede ise bankaların yerine geçerek milyonlarca kişi tarafından tercih edilmek ile beraber bu durum kendilerini kredi komisyoncusu olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan yerlerin sayısının artışına neden olmaktadır. Bu sahte firmalardan uzak durulduğu taktirde kredi komisyoncularının son derece güvenilir yerler olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yorum Yazın
Yukarı