Senetle Kredi

Kredi Veren Yerler.. Kurumlar, Şirketler, Şahıslar, Tefeciler

Kredi almak hayatımızın akışı içerisinde sık sık ihtiyaç duyduğumuz ve aynı zamanda başvurduğumuz bir yöntem olmak ile beraber bu aşamada akla gelen ilk yerler bankalar olmaktadır. Hatta pek çok kişinin kredi verme hizmetinin yalnızca bankaların yetkisinde bir görev olduğunu düşündüğü bilinmekte olan konular arasında yer almaktadır. Ancak bankalar haricinde kredi veren yerler; kurumlar, şirketler, şahıslar, tefeciler, firmalar ve buna benzer daha pek çok yer mevcut olmaktadır. Bu noktada halkımızın en büyük eksikliği adı geçen yerler ile alakalı olarak çok fazla bilgiye sahip olmadıkları için kendilerini bankalara mecbur olarak görmeleridir.

Senet Karşılığı Peşin Faizle Borç Para Veren

Bu sebepten dolayı maddi sorunlar yaşadıkları zamanlarda eğer ki belli başlı sebepler dahilinde bankalardan kredi alamazlar ise bu aşamada kendilerini son derece çaresiz ve çözümsüz görmektedirler. Bu tutum son derece yanlış olmak ile beraber mevzu bahis olan durumu aşabilmek adına banka harici kredi veren yerlerden bahsetmek son derece önemli ve aynı zamanda gerekli bir konu olmaktadır.

Bankalardan Kredi Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Günümüzde pek çok kişinin bankaların talep etmekte olduğu sigortalı bir işte çalışma, sağlam bir gelire sahip olma, bu geliri belgeler ile sabitleyebilme, kredi notunun yeterli seviyelerde olması, finansal sicilin düzgün olması, icra takibinde olmama, hacizli borcun olmaması, başka bankalara ya da finansal kuruluşlara kredi borcu olmaması gibi şartları taşımadığı için kredi alma imkanı bulamadıklarından yazımızın başında bahsetmiştik. Ancak günümüzde anlatılan durumda milyonlarca kişinin olması ve bunların bankalar ile ilişiğinin kesilmesi sektörde büyük bir boşluğa sebep olmuş ve söz konusu bu boşluğu doldurabilmek adına oldukça fazla çözüm olanağı ortaya çıkmıştır.

Banka Haricinde Kredi Veren Yerler

Bahsi geçen bu yerlere kısaca banka harici kredi veren yerler olarak tanımlamak mümkün olmak ile beraber hemen hemen herkesin maddi problemlerini çözebilecek nitelikte olmaktadırlar. Bu durum bankalar ile arası iyi olamayan ancak kredi çekmeye de ihtiyacı olan kişiler için son derece önemli bir çözüm sistemi yaratmakta olup bu aşamada hizmet alınabilecek belli başlı yerler yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

Kredi Veren Kurumlar:

Ülkemizde bilhassa ticari kredi veren kurumlar son derece fazla olmaktadır. Bu sistemdeki amaç mevcut olan özel teşebbüsleri ve yatırımları en çoğa çıkarmak olmak ile beraber bu aşamada en çok bilinen ve dikkat çeken kurum Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı ya da kısa adı ile KOSGEB’tir. Oldukça sık bir şekilde adını duymakta olduğumuz bu yer mevcut bir ticari işletmesi olan ya da yeni bir işletme açacak olan kişilere bir hayli uygun şartlar altında krediler vermektedir. Belli başlı şartlar dahilinde faizsiz kredi ya da hibe parası da vermekte olan bu yere ülkemizde yaşamakta olan tüm KOBİ’lerin başvuru yaparak kredi alma imkanı mevcut olmaktadır.

Bir diğer alternatif de yine üretimi ve gelişimi desteklemek adına hizmet vermekte olan Tarım Kredi Kooperatifleri’dir. Adından da anlaşılacağı gibi bu yer tarım ile uğraşan kişilere yani çiftçilere kredi imkanı sunmaktadır.Eğer siz de çiftçilik yapıyorsanız bu yerden kredi alma imkanı yakalayabilirsiniz.

Kredi Veren Şirketler:

Pek çok büyük şirket belli başlı özelliklere sahip olan kişilere kredi olanağı sunmakta olup bunlardan bazıları;

a. Finans,

b. Şeker Finans,

c. Koç Finans,

ç. ALJ Finans,

d. DD Finans,

e. Evkur Finans,

f. Hemen Al Finans,

g. Orfin Finans,

h. Mercedes Benz Finans,

ı. TEB Finans,

i. Tırsan Finans,

j. VFS Finans,

k. Volkswagen Finans’tır.

Kredi Veren Şahıslar:

Belli başlı zengin kişiler de mevcut olan paralarını değerlendirmek adına kredi hizmeti  sunmak ile beraber söz konusu olan bu kişilere kendi çevrenizde yapacağınız ufak bir araştırma ile ulaşmanız mümkün olmaktadır. Ya da başka bir yöntem olarak size internet üzerinden araştırma yapmanızı tavsiye edebiliriz. Ancak bu hususta dikkatli olmanız gereken konu kredi verme bahanesi ile dolandırıcılık yapmakta olan kişilerden uzak durmanızdır. Bu aşamada sizde ön ödeme talep eden, tek senet yapmak isteyen ya da fahiş tutarlarda komisyon uygulayan kişilere karşı tedbirli olmalısınız.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. K.tulin dedi ki:

  Acil 20000 tl ihtiyacım var pendik istanbul ilgili kurumlara nasıl ulaşırım

 2. Talip dedi ki:

  Acil 25 bin liraya ihtiyacım var, Antalya Kemer deyim şuan, İzmir de yaşıyorum

 3. dilek dedi ki:

  devlet memuruyum çok acil 5 bin tlye ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz

 4. Levent dedi ki:

  Ankara da yaşıyorum acil ödemelerim için 10.000 teleye ihtiyacım var.Geri ödemesini 500 tele aylık taksitlerle öderim acil dönüş yaparsanız memnun olurum

Yorum Yazın
Yukarı