Senetle Kredi

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Ülkemizde hizmet vermekte olan pek çok firma ya da kurum bünyesinde milyonlarca kişi çalıştırmak ile beraber söz konusu olan bu çalışanların yemek ihtiyaçlarını da karşılamaları gerekmektedir. Bu süreçte yemek ya da yemek parası vermek yerine belli özellikler taşımakta olan kartlar verilmektedir. Söz konusu olan bu hizmeti nakit paraya çevrilen kartlar olarak tanımlamak da mümkün olmaktadır. Çünkü iş verenimiz tarafından kullandığımız karta yüklenmekte olan bakiyelerimizi direk olarak nakde çevirerek kullanabilmekteyiz.

Pek çok iş yerinin yemek vermeyi ya da çalışanlarına yemek parası ödemeyi tercih etmeyip bu amaç ile kullanabilecekleri kartlar verdiklerini yazımızın başında belirtmiş olmak ile beraber bu amaçla kullanılmakta olan oldukça farklı özelliklere sahip olan hizmet sunumları mevcut olmaktadır. Bu kartlara her bir iş veren ya da kurum çalışanlarına veremeye yönelik tespit ettikleri tutarları yüklemektedir. Mevcut olan bakiyelerini anlaşmalı olan belli başlı noktalarda harcama yaparak ve yemek yiyerek kullanma olanağı bulmakta olan kişilerin faydalanabilecekleri bir diğer sistem ise kartlarında yüklü olan paraları nakde çevirerek kullanmalarıdır. Alışveriş yapmaya ya da yemek yemeye kıyasla çok daha makul olan bu sistem ile alakalı olarak bilinmesi gereken bazı detaylar ise yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

Sodexo Kartı Paraya Çevirme:

Ülkemizde en çok kullanılan kartlardan biri olan Sodexo sistemi anlatılmakta olan sürece uygun bir şekilde işleyiş göstermektedir. Bu sebepten dolayı iş yerlerinde adı geçen kartı belli bir bakiye ile alan kişilerin içindeki parayı direk olarak nakde çevirme imkanı mevcut olmaktadır.

Eğer size iş yerinin tarafından verilmekte olan yemek kartı Sodexo ise ve bunu nakde çevirme niyetindeyseniz bu aşamada size ilk tavsiye edeceğimiz konu kendi çevrenizde söz konusu işi yapan kişileri ya da tespit etmeye çalışmanızdır. Çünkü bu işi yapan yerler çok da yaygın olmamakta ve belli bir araştırma neticesinde  ulaşmak mümkün olmaktadır. Bunun için yaşadığınız yerde ya da yakınlarınızda araştırma yapmanız büyük ihtimalle olumlu sonuç verecektir.

Bir diğer araştırma yöntemi ise hemen hemen herkesin de sıklıkla başvurduğu bir yöntem olmak üzere internet olmaktadır. İnternet üzerinden yapacağınız araştırmalarda ve vereceğiniz ilanlar sonucunda bu yerler ile irtibata geçmek ve Sodexo kartı kırdırmak son derece kolay olacaktır.

Bu aşamada bilmeniz gereken bir başka önemli detay ise anlatılmakta olan işlem ile kartınızda mevcut olan parayı nakit olarak almak istediğiniz zaman tamamını tahsil etmenizin mümkün olmamasıdır. Çünkü kartınızdaki parayı nakit olarak verecek olan yerler bu iş için belli oranda bir komisyon tahsil etmektedir. Bu rakam da yerden yere farklılık göstermekte olup sabit bir bilgi değildir.

Set Card Kırdırma:

Elimizde mevcut olan ve içinde de belli bir tutarda para yüklü olan Set Card’ı nakde çevirmek ya da başka bir deyiş ile kırdırmak istiyorsak bu aşamada yine yapmamız gereken ilk iş anlatılmakta olan hizmeti vermekte olan yerleri tespit etmektir. Çünkü Set Card’ı nakde çeviren yerlere çok sık rastlamak mümkün olmamaktadır. Bunun için de ilk önce size bu tarz hizmet verecek aynı zamanda da uygun oranlarda komisyonlar talep edecek yerler tespit etmek son derece önemli olmaktadır. Bu aşamada çevrenizde araştırma yapmak bir yana yine hemen hemen her konuda son derece çözüm odaklı bir şekilde imdadımıza koşan interneti de kullanmanız gerçekten çok faydalı olacaktır. İlan vermek ya da siteler üzerinden  taleplerde bulunmak internet üzerinden yapılacak olan işlemler arasında yer almaktadır.

Ticket Kart Nakde Çevirme:

Yine ülkemizde iş verenler tarafından çalışanlarına sunulmakta olan bir başka kart türü de Ticket olarak nitelendirilmektedir. Bu kartlara da yüklenen paraları da nakde çeviren yerler mevcut olmak ile beraber yine diğer seçeneklerde olduğu gibi bu kart sisteminde bize hizmet verebilecek ve makul komisyonlar talep edecek yerler bulmak son derece önemli olmaktadır.

Tüm bunların dışında Multinet kart, Winwin kart ve akla gelebilecek diğer tüm benzer uygulamalarda da mevcut olan bakiyelerimizi belli oranlarda komisyonlar ödeyerek nakit paraya çevirme gibi bir alternatifimiz mevcut olmaktadır.

 

 

Kategori: Banka Kredileri

Benzer Konular

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bir kimsenin ödemeye ya da yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek üzere imzalayıp ilgiliye verdiği belge...

Avukatlık Olanlar için Kredi

Avukatlık Olanlar için Kredi

Biz bireylerin temel ihtiyaçları haline gelen krediler artık hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Neredeyse kredi...

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Para sıkıntıları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan son derece normal bir süreç olsa...

Hemen Para Getiren Dua

Hemen Para Getiren Dua

Hayatımızın akışı içerisinde maddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmamız pek çok kişinin başına sıklıkla gelmekte...

Kredi Notuna Göre Kredi

Kredi Notuna Göre Kredi

Bazı dönemlerde gelir gider dengemiz bozulabiliyor. Evdeki hesap bir türlü çarşıya uymaz. Saatler boyu durmaksızın çalışırsınız ama...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. Ahmet Eren dedi ki:

  İsim: Ahmet
  Bulunduğunuz il ve İlçe: istanbul – beylikdüzü
  Sodexo Kartınızda ki Miktar: 500

 2. Onur dedi ki:

  Merhaba istanbul esenyurt 3000 TL Setkart var
  Paraya çevirmek istiyorum %10 komisyon ile bozacak biri var ise ulaşsın mail adresimden onuryenici59@gmail.com

Yorum Yazın
Yukarı