Senetle Kredi

Senetle Kredi Almak için Gerekli Şartlar

Senetle kredi iletişim bilgisi gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra sayfanın aşağısında verilmektedir. Bankadan kredi kullanmak maalesef tahmin ettiğiniz kadar kolay olmuyor. Belirlenen şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Geçmiş dönem tüm ödemeleriniz düzenli olacak, aylık net geliriniz ve buna ek olarak da gelir oranınızla eş olarak SSK prim ödemeleriniz yapılıyor olacak, aksi halde belirttiğimiz gibi kredinizin negatif sonuçlanacak. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşan kişiler senetle krediye yöneldi. Senetle kredi kullanmayı banka kredisi ile kıyaslamamız gerekir ise daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu yargıya bağlı olarak koşulsuz şartsız bir sürecin sizi bekleyeceğini düşünmemelisiniz.

Senetle Kredi Nasıl Alınır

Geri ödeme yapacağınıza emin olmadan size kredi verilmeyecektir. Öncelikle güven sağlamalısınız. Başvurunuz gerçek profil bilgileriyle olmalı doğru isim telefon adres iş yeri bilgileri v.s ne kadar güven o kadar olumlu sonuç denilebilir. Bu nedenle bazen ipotek ya da kefil istenebilir. Eğer ödemelerinizi yapmaz iseniz ipotek gösterdiğiniz taşınmaz malınız icra kanalı ile elinizden alınabilir. Aynı şekilde kefil olan kişiden kalan ödemelere devam etmesi de istenebilir. Belirttiğimiz iki temel şartın dışında senetle kredi alırken karşınıza çıkacak başka etmen yok. Banka gibi kredi notunuz incelenmeyecektir. Geri ödemelerinizi tel senet ve tek taksit ile yapabileceğiniz gibi aynı şekilde vadelere de bölebilirsiniz. Vade sayınız kadar senet imzalamanız gerekecektir.


NOT: Senetle altın almak isteyenler için prosedür için buradan >>Senetle Altın Nasıl Alınır?


Senetle Kredi İçin Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Kredi verme işlemlerinde öncelikle güven oluşmasından bahsetmiştik. Tabi ki bu güven her iki taraf içinde karşılıklı olacaktır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken hiç bir kişiye, firmaya veya kuruma önceden peşin para vermeyiniz. Ne isim altında olursa olsun önden para talep edenlere itibar etmeyiniz. İlk etapta sizinle maille iletişim kurulmaktadır. Gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra karşılıklı ön yazışmadan sonra telefonla irtibata geçilerek şartlar olgunlaştırılmaktadır. Ama bu işlemler az da olsa vakit almaktadır ve taleplere sırayla dönülmektedir. Aceleci olmamalısınız ve başvurunuzu arada yenilemelisiniz.


Bilgi: Senet Doldururken Dolandırılmamanın 5 Altın Kuralı


Senet imzalarken de resmi prosedür ve doğru senet nasıl imzalanır sorusunun cevabına sadık kalın, dikkatli davranın. Bu sizi ciddi sorunlardan kurtaracaktır. Vade tarihleri belirlediğiniz şekilde yazılsın ve her senet üzerinde sadece tek bir imzanız bulunsun. Ödeme yazan kısımda ki rakamları da kapatmayı unutmayın.


Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. hanefi dedi ki:

  Merhaba Ankara’dan yazıyorum memur olarak görev yapıyorum acil 20000 tl ye veya değerinde altına ihtiyacım var senetle taksit halinde ödeme koşulu ile yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen iletişim kuralım.

 2. Cimi dedi ki:

  Acil 15000 ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

 3. recep dedi ki:

  acil ihtiyacım var cep numaranızı yazarsanız sevinirim.

 4. gül dedi ki:

  Merhabalar iş yerimi büyütmek için finansal desteğe ihtiyacım var kredi kullanamıyorum eşimin bankalara şuan borcu yoktur iş yeri eşimin üzerine ama kredi kullanamıyoruz

 5. Nihal dedi ki:

  Acil 90.oootl ye ihtiyacım var 1 yıl vadeli geri ödeyebilirim lütfen yardımcı olun teşekkür ederim

 6. Sergen dedi ki:

  Merhabalar 18,000 tl 10 ay vadeli nakit ihtiyacım var. İzmirde yaşıyorum

Yorum Yazın
Yukarı