Senetle Kredi

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır

Para var olduğu günden bu yana hayatımızın merkezindeki yerini her zaman korumuş olup bilhassa günümüz şartlarında olmazsa olmaz bir hale gelmiştir. Bu aşamada pek çok farklı ihtiyaç için acil paraya ihtiyaç duymak pek çok kişinin sıklıkla başına gelen bir durum olmakta bununla beraber söz konusu ihtiyaçları kendi ekonomik şartları dahilinde çözmek çok da mümkün olmamaktadır. Bu aşamada akla gelen ilk çözüm yolu bankalar olsa da bu yerler kendi şartlarına uygun davranmayan ve özellikle de sicili bozuk olanlara yardım etmemekte ve bu aşamada imdada “sicili bozuk olana kredi çıkartılır” sloganları ile hizmet veren firmalar yetişmektedir.

Bankalardan kredi almak acil para ihtiyacı yaşanan dönemlerde kendi kendimize yetemediğimiz sıklıkla başvurduğumuz yöntemler olmak ile beraber söz konusu bu yerlerin geçmişte yaptıkları düzensiz ödemeler ya da ödenmemiş olan borçlar nedeni ile finansal sicili bozuk olan kişilere hizmet vermesi mümkün olmamakta ve bu kişileri keti bir surette geri çevirmektedirler. Söz konusu bu durum hali hazırda acil olarak çözülmesi gerekmekte olan maddi problemlerin daha da büyümesine sebep olmakta ve anlatılan durumdan mustarip olan kişiler kendilerine hizmet sunacak yerler aramaktadırlar.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yazımızın başında da belirtildiği gibi borç para ya da kredi alma konusunda ülkemizde en popüler olan bu duruma paralellik gösterir şekilde en çok güvenilen yerlerin başında hiç şüphe yok ki bankalar gelmektedir. Söz konusu olan bu yerleri yasal olarak kredi verme yetkisine sahip olan tek kuruluşlarmış addetmek halkımızın en büyük yanılgılarından biri olmak ile beraber ne yazık ki bunu aşmak da son derece zor olmakta hatta mevcut olan kötü sicili ile para arayan kişiler bile bankalardan hizmet almak istemektedir.

Ancak dünyada mevcut olan her iktisadi teşebbüste ya da ticari yatırımda olduğu gibi bankalarda da esas amaç kar etmek kaydı ile hizmet sunumu gerçekleştirmek olmakta ve bu nedenden dolayı kendilerinden aldıkları kredileri aksatacak ya da ödeyemeyecek kişileri çok da cazip görememekte ve bu kişilere hizmet vermeyi reddetmektedirler. Bu durumu daha net anlatmamız gerekir ise sicili bozuk olanların bireysel olarak başvuru yaparak bankalardan kredi alma imkanları bulunmamaktadır. 

Peki bu süreçte bahsi geçmekte olan sıkıntılı ve çözüm arayışında olan kişiler ne yapmalı ve kendilerine kredi verecek yerleri nasıl tespit etmelidir? Bu sorunun cevabı sicili bozuk olan kişilere kredi çıkarmakta olan firmaların işleyiş sistemleri ve hizmet kapsamlarında gizli olup nerede ise bankalara alternatif olarak görülmekte olan bu yerler ile alakalı olarak detaylı bilgi vermek okuyucularımız için son derece faydalı olacağı umulmaktadır.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar sicili kötü olan kişilerin yapmakta oldukları bireysel kredi başvurularını çokta değerlendirmeye almayarak direk olarak geri çevirdiğini yazımızın başında detaylı olarak belirtmiştik. Bu noktada yapılması gereken son derece etkili ve oldukça çözüm odaklı bir başka seçenek mevcut olmak ile beraber bu faydalı alternatifi kredi danışmanlık firmaları aracılığı ile bankalara müracaat etmek olarak tanımlamak yerinde olacaktır.

Anlatılmakta olan bu seçenek ülkemizde mevcut olan milyonlarca kredi borçlusu kişinin başvurmak sureti ile kredi süreçlerini olumlu bir şekilde sonuçlandırma olanağı bulduğu bir uygulama olmak ile beraber, hemen hemen her yerde bu tarz firmalara ulaşmak ya da iletişime geçmek mümkün olmaktadır. Bu firmalar ilk aşamada kendilerini müracaat etmekte olan kişilerin talep ettikleri krediye dair detayları daha sonra da bankalardan neden hizmet alamadıklarını dinlemekte daha sonra mevcut olan finansal sicillerini inceleyerek söz konusu kişiye kredi hizmeti sunacak uygun bankalar tespit etmeye çalışmaktadır. Bu aşamada uygulamakta oldukları sistemlerin başında;

a. Mevcut olan bir interaktif sistem ile tüm bankaların talep ettiği müşteri profilini tespit etmek ve kişileri bu duruma göre yönlendirmek,

b. Diğer bir seçenek olarak kendileri ile anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile hizmet alınmasını sağlamak,

c. Eğer gerekli ise kredi çıkartacakları kişiye bu süreçte kefil olmaktır.

Söz konusu olan tüm bu hizmetlerin karşılığı olarak belli oranlarda bir komisyon talep edilmek ile beraber bu oranlar son derece cüzi ve piyasaya uygun olacak şekilde tespit edilmektedir.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Kasım dedi ki:

    Nakit 10 bin tl 10.000 TL ihtiyacım var yalnız kredi puanım hiç yok

Yorum Yazın
Yukarı