Senetle Kredi

Tefeci Faiz Oranları 2018

Devam etmekte olan yaşantımız içerisinde kimi zaman aniden ve beklemediğimiz anlarda toplu para ihtiyaçları ortaya çıkmakta olup bu çerçevede kendi kendimize yetmemiz ne yazık mümkün olmamakta ve bizi finanse ederek borç para ya da kredi verecek yerler aramaktayız. Bu noktada hemen hemen herkesin aklına ilk olarak gelmekte olan yerlerin başında en mantıklı ve en makul olmak üzere bankalar ve onların kredi hizmetleri gelmek ile beraber adı geçen bu yerlerin kendi şartlarına uygun olmayan kişilere hizmet verme konusunda son derece temkinli ve tereddütlü davranıyor olması pek çok kişiyi acil olan nakit ihtiyaçlarını daha da büyümeden çözmek üzere tefeci aramasına neden olmaktadır. Bu noktada en çok merak edilen konular arasında tefeci faiz oranları mevcut olmak ile beraber bu yerlerden borç para almak istemekte olan kişiler mevzu bahis olan konuya göre kendilerini ayarlayarak ona göre hizmet talebinde bulunmayı daha doğru bulmakta ve buna göre hareket etmektedir.

Tefeci Kredisi Faiz Oranları:

Ülkemizin hemen hemen her yerinde tefecilerin var olduğunu söylemek mümkün olmak ile beraber her isteyen kişinin de yaşadığı yerdeki tefecilere ulaşması son derece kolay olmaktadır. Anlatıldığı üzere bir hayli yaygın olan bu yerlere ait olarak faiz oranlarından bahseder iken net bir rakam belirtmek gerçekten mümkün olmamakta bu durumun temel nedenleri arasında ise bahsi geçen yerlerin belli bir sisteme ya da denetleme mekanizmasına bağlı olmaksızın çalışmakta olan illegal yerler olması gelmektedir. Bu konuyu daha net belirtmek gerekir ise bankalar ya da daha başka finans kuruluşlarının bağlı olduğu yerler bulunmakta ve uygulanacak olan faiz oranlarının bir alt ya da üst sınırı mevcut olmaktadır. Ancak tefeciler yasa dışı olarak çalıştığı için faiz oranlarını kafalarına göre belirlemektedirler. Bu durum da ortalama bir rakam vermeyi son derece zorlaştırmaktadır.

Ancak genel olarak bir fikir vermek gerekir ise tefeciye vereceği hizmete değişmek üzere yüzde beş ile yüzde otuz beş aralığında değişim gösterdiğini söyleyebilmek mümkün olmaktadır. Ancak bunlar kesin veriler olmamaktadır.

 

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yorum Yazın
Yukarı