Senetle Kredi

Çok Sıkıştım Acil Para Lazım Tefeciden Borç Para Almak İstiyorum

Günümüzdeki ekonomik şartlar düşünüldüğü zaman parasız hatta az bir miktar para ile hayatımızı devam ettirmek kesinlikle mümkün olmamakta, hatta kimi zaman bize maddi olarak destek olacak borç ya da kredi verecek yerler aramaya başlamaktayız. Devam eden geçim dertleri arasında kendi kendimize yetememek pek çok başımıza gelen bir durum olsa da maddi olarak iyice bunalan ve “çok sıkıştım acil para lazım tefeciden borç para almak istiyorum” diyen insanlardan dahi bahsetmek mümkün olmaktadır. Bu durum kimilerine göre çok uç bir nokta ve nadiren yaşanan bir süreç gibi gelse de ekonomik süreçlerin doğurmakta olduğu problem neticesinde tefecilerden medet uman ve hatta kendine başka çıkar yol bulamayan kişilerin sayısı son derece fazla olmaktadır. Zaten etrafta her geçen gün artan snetle para verilir, kredi çıkartılır tarzı ilanları başka türlü açıklamak da mümkün olmamaktadır. “Acil para arıyorum” tarzındaki talepler kendi arzını yaratarak tefecilik ve benzeri sistemler ile borç veren yerleri ve kişileri ortaya çıkarmakta iken, bu yerlerden borç almak istemekte olan kişilere açıklanması ve anlatılması gereken bazı belli başlı detaylar yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

 

Senetle Para Veren Tefeciler

Tefecilik sistemi nerede ise paranın var olduğu günden bu yana uygulanmak ile beraber söz konu sistemin bu denli ayakta kalmasının temel sebebi tefecilerin bu işten muazzam derecede kar ediyor olmasıdır. Aynı zamanda bu karı elde edilmekte olan bir haksız kazanç olarak nitelendirmek de mümkün olmaktadır. Çünkü günümüz şartlarında tefeciler hiçbir denetim mekanizmasına ve standarda bağlı olarak çalışmamakta ve her türlü şartı işleyiş sistemini kendi kafasına göre belirlemektedir. Bu durumun neden böyle olduğu hakkında söylememiz gereken en önemli şey ise tefecilerin yasa dışı olarak iş yapan yerler olduğudur. Ülkemiz yasalarınca tefecilik yapmak suç olmakta ve her türlü faaliyetleri illegal kabul edilmektedir. Başka ve daha açık bir söyleyiş ile tefecilerle iş yapmakta olan kişiler yasa dışı bir sürece dahil olmaktadırlar.

 

Tefeci Kredisi Almak İstiyorum

Bankalardan kredi almak her türlü para ihtiyacı ve nakit sıkışıklığı esnasında aklımıza gelen ilk çözüm yolu olmak ile beraber adı geçen yerlerin hizmet verecekleri kişilerde aramakta oldukları son derece ağır olmakta ve bu durum da ülkemizde yaşamakta olan milyonlarca kişinin bankalar ile olan ilişiğinin kesilmesine sebebiyet vermektedir. Bu aşamada devam etmekte ve yüksek ihtimalle de giderek büyümekte olan parasal sıkıntıları çözmek adına borç para alınacak daha başka yerler ve çözüm yolları aranmakta ve bu aşamada başka bir alternatif olarak akla tefeci kredileri gelmektedir.

Herhangi bir tefeciye gittiğiniz zaman ilk aşamada sizi çok iyi karşılayacaktır. Daha sonraki süreçte tamamen kendi kafasına göre belirlemekte olduğu kredi şartlarını size sunacak ve ikna etmeye çalışacaktır. Bu aşamada bilmeniz gereken en önemli nokta tefecilerin hemen hemen hepsinin senet ile iş yaptığını ve tüm borcu tek bir senede bağladığıdır.

Bu durum bir hayli sakıncalı olmak ile beraber daha net açıklamanız gerekir ise şu şekilde özetlemek yerinde olacaktır; tek senet sistemi dahilinde imzaladığımız senedi borcumuz bittikten sonra teslim almamız bir durum söz konusu olmaktadır. Bu aşamada kaç taksit ödersek ödeyelim eğer en ufak bir gecikmemiz olursa tefeciler senedimizi hukuki süreçler dahilinde tahsil işlemi başlatmakta ve bu durumda da tüm borcu ödememiz söz konusu olmaktadır.

 

Bilgi: Tefeci Faiz Oranları

Tefeci Komisyon Oranları

Diğer bir önemli detay adı geçen yerlerin uygulamakta olduğu komisyon oranlarıdır. Pek çok kişinin de bildiği üzere tefeciler verdikleri para üzerinden hesapladıkları bir komisyon ile çalışmakta ve tutar para alacağınız yere göre farklılık göstermektedir. Yazımızın başında da belirtildiği gibi hiçbir standarda bağlı olmaksızın çalışmakta olan bu yerler ile alakalı olarak net bir komisyon oranı belirtmek mümkün olmamakta ve ortalama olarak yüzde on beş ile yüz de otuz aralığında değiştiğini söylemek mümkün olmaktadır.

 

Tefecilere Nasıl Ulaşırım?

www.tefeciariyorum

Bu aşamada hemen hemen her yerde görmekte olduğunuz “borç para verilir” tarzı ilanlar sizi tefecilere ulaştıracak nitelikte olmaktadır. Bunun haricinde en etkili yöntem internet üzerinden araştırma yapmak ve borç para verecek tefecilere ulaşmaktır.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yorum Yazın
Yukarı