Senetle Kredi

Tefeciler Nereden Bulunur?

Tefecilik sistemi ülkemizde oldukça uzun zamandır uygulanmak ile beraber pek çok kişi bu yerler ile iş yapma eğiliminde olmakta, borç para bulmak isteyenler de “tefeciler nerede bulunur?” diye merak etmektedir. Çünkü bahsi geçmekte olan bu yerler bankalara ve benzer şekilde borç verme olanağı sunmakta olan finansal kuruluşlara kıyasla çok daha rahat şekilde hizmet sunmakta ve hemen hemen her durumdaki kişilere kredi verebilmektedir. Bu durum da tefecilere olan rağbetin hiç azalmamasına sebebiyet vermektedir. Bu konuyu daha net açıklamamız gerekir ise tefecilerin;

a. Kredi notu düşük hatta sıfır olanlara,

b. Finansal sicili kötü olanlara,

c. İsmi kara listede bulunanlara,

ç. Hacizli borcu olanlara,

d. İcra takibinde olanlara,

e. Mevcut bir işi ve buna paralel olarak da geliri olmayan kişilere de kredi verdiği bilinen bir durum olmaktadır.

Bu aşamada akla gelen sorular arasında bankalar borç para verir iken bu kadar ince eleyip sık dokur iken, tefecilerin neden bu kadar tedbirsiz ve kuralsız bir şekilde paralarını emanet ettiğidir. Verilecek olan cevaplar düşüldüğü zaman hemen hemen herkes tefecilerin aslında çok da güvenilir yerler olduğunu gayet net bir şekilde anlayabilecektir.

Tefeci Kredisi Verenleri  Nereden Nasıl Bulurum?

Aslında tefecilerden borç para almaya yeltenmeden önce bu yerler ile alakalı olarak teferruatlı bir araştırma yapan kişiler bahsi geçmekte olan muammayı son derece kolay bir şekilde çözeceklerdir. Ülkemiz yasalarında tefecilik bir dolandırıcılık unsuru olarak tanımlanmakta olup bu işi yapan kişiler illegal bir sürece tabii olmaktadırlar. Daha net söylememiz gerekir ise tefeciler aslında dolandırıcı olup asıl amaçları kredi hizmeti vererek para kazanmak değil, çaresiz bir şekilde para aramakta olan kişileri dolandırarak onların bu durumundan faydalanmaktır. Ve bu süreç oldukça normal bir şekilde suç olarak kabul edilmiş olup tefecilik yapmak yasa dışı bir iş olarak nitelendirilmiştir.

Tüm bu bilgiler ışığında tefeci kredisi verenleri nereden bulabilirim diyen kişilere vereceğimiz cevap bu konuda son derece dikkatli davranmaları ve karar vermeden önce bir kere daha  düşünmeleridir. Eğer karaları kesin ise zaten tefecilere ulaşmak çok da zor bir durum olmamaktadır.

Kendi Çevremizden Tefeci Bulma:

Tefecilere hemen hemen her yerde rastlamak mümkün olmaktadır. Siz bu konuda kararınızı verip araştırmaya başladıktan sonra kendi muhitinizden ya  da en takın muhitten en az bir tane tefeci bulmanız işten bile olmayacaktır. Bu kişiler ya da yerler hem altından hem de açık açık kendi tanıtımlarını yaptıkları için son derece meşhur ve yaygın olarak tanınan yerler olmaktadırlar. Hatta çevrenizde mutlaka bu yerler ile yapmış ya da borç para almış kişiler vardır. Araştırmaya başladıktan sonra istediğiniz nitelikte bir tefeci bulmanız çok kolaydır.

İnternet Üzerinden Tefeci Bulma:

www.tefeciariyorum

Bir diğer alternatif de hemen hemen her konuda sıklıkla kullanmakta olduğumuz internet aracılığı ile tefecilere ulaşmaktır. Aslında bu seçenek bahsedilmekte olan diğerine kıyasla çok daha kullanışlı, avantajlı ve fonksiyonel olmaktadır. Bu sistem sayesinde aynı gün içinde tefeci tespit etmek, iletişime geçmek ve paramızı alarak nakit sıkıntımızı gidermek mümkün olmaktadır.

Bu aşamada sizlere tavsiyemiz yazımızın başında da belirttiğimiz üzere tefecilerden uzak durmanız ve sonuçları bir hayli kötü olacak bu işlere bulaşmamanız olmak ile beraber eğer siz bu konuda kararlı iseniz, banka harici kredi vermekte olan kredi danışmanlık firmalarını, senetle kredi veren yerleri, ikrazatçıları, faktoringleri, kredi veren firmaları, kredi veren şahısları,  kredi sistemini ya da buna benzer pek çok farklı yöntemi denediğiniz halde çözüm bulamıyorsanız mümkün olan en güvenilir yeri tercih etmelisiniz. (Bknz. İkrazatçılar ve Faktoring Firmaları) Borç alacağınız tefeciyi iyice araştırmak bu noktada sizin için azami önem taşımaktadır. Size tavsiyemiz bu yerden daha önce para alarak hizmet görmüş olan kişiler ile iletişime geçmenizdir. Çünkü en sağlam bilgiyi onlardan alma imkanız mevcuttur.

Tespit ettiğiniz tefecinin sizden bir ön ödeme talep etmemesi, tek senet yapmak gibi bir niyetinin olmaması ya da fahiş tutarlarda komisyonlar uygulamaması gibi konular son derece önemli olmaktadır. Bu ve benzeri seçenekler ile alakalı olarak iyice bilgi almadan senet imzalamamalı ve her aşamada son derece dikkatli olmalısınız.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. özay dedi ki:

  25000 tl çok acil ihtiyacım için senetle kredi verecek kişi yada kurumlar arıyorum

 2. K.tulin dedi ki:

  Çok acil 15000 tl ye ihtiyacım varütfen yardımcı olun nasıl ulaşırım çok acil

 3. Monalisa dedi ki:

  Merhaba
  Yeni açacağım dükkanım için 15 bin tl nakite ihtiyacım var. Dönüş yapabilirmisiniz

Yorum Yazın
Yukarı