Senetle Kredi

Vakıfbank Çek-Senet karşılığı Kredi

Vakıfbank senet karşılığı kredi veriyor mu? Firmalar tarafından bankalardan kredi kullanmak adına kullanacak oldukları kredinin teminatı olarak vereceği kıymetli evraklar bulunmaktadır. Bunlar genellikle bireylerin bankada bulunan hesaplarına ilgili belgede yazılı olan tutarın belge üzerinde adı yazılı olan bireye ödenmesi için düzenlenen belge adını taşıyan “çek” yada bireylerin borç yaparak almış olduğu bir şeyi göstermek üzere imzalayarak ilgili alacaklı tarafa vermiş olduğu “senet” adı ile anılan kıymetli evraklardır.

Genellikle bankalar aracılığı ile yüksek tutarlı krediler kullanarak faaliyetlerini sürdürmeye devam eden firmalar bankalardan kredileri kullanabilmek için banklara ellerinde bulunan taşınmazları yada çek,senet gibi kıymetli evraklarını teminat olarak vermek zorundadırlar. Bu kadar yüksek tutarlı krediler kullanan firmalara bankalar bir şekilde güven duymak istemektedir. Aksi takdirde kullanılan yüksek tutarlı kredilerin yapılamayan geri ödemeleri sonucunda bankalar oldukça büyük zararlar etmektedir. İşte bu zararları etmemek adına bankalar kendilerini garanti altına almak istemektedirler. Buda ancak kredi kullanacak olan firmadan herhangi bir şekilde teminat alarak gerçekleştirilmektedir.

Vakıfbank Ticari Kredi Senetli olarak verilmektedir.

Firmalar genellikle çek veya senet gibi kıymetli evrakları bankalara teminat olarak vermektedirler. Ancak bankalar tarafından her çek yada senet teminat olarak kabul edilememektedir. Örneğin 50.000-TL tutarın üzerinde bulunan yüksek tutarlı çekler bankalar aracılığı ile istihbarat uygulamasından daha önceden herhangi bir işlem görmüş olup olmadığına,borçlu olan firmanın bankalar içerisindeki durumuna,kredi notuna,pozitif siciline bakılarak ilgili araştırmalar yapıldıktan ve yapılan sicil araştırması olumlu sonuç verdikten sonra banka tarafından teminata alınabilmektedir. Senetler ise ilgili senet üzerinde bulunan şekil şartlarına,senet üzerinde borçlunun imzasının bulunmasına,vadenin,tutarın yazı ve rakam ile yazılmış halinin,bulunmasına bakılarak daha sonra teminata alınabileceği ile ilgili kontroller yapılır yapılan bu kontroller sonucunda eğer her şey olumlu olur ise senet ve çek karşılığında kredi girişleri yapılabilmektedir.

Vakıfbank Senetle Kredi Kampanyası

Günümüzde çeşitli kredi kampanyaları yapılmaktadır çeşitli bankalar aracılığı ile. Bu günlerde Vakıfbank tarafından yapılan çek senet karşılığı verilen kredi kampanyası birçok firmanın başvuru yapması alanında öncülük sağlamıştır. Yapılan kampanyanın gerek ilgi çeken faiz oranı gerek ise firmalara sağlanan kolaylıklar sonucunda firmalar kampanyaya gerekli yoğunluğu göstermişlerdir. Böylelikle çek-senet karşılığı kredi veren bankalar giderek artış göstermektedir.

Kategori: Banka Kredileri

Benzer Konular

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Senet Kırdırma Ne Demek? Nasıl Yapılır?

Bir kimsenin ödemeye ya da yapmaya borçlu olduğu şeyi göstermek üzere imzalayıp ilgiliye verdiği belge...

Avukatlık Olanlar için Kredi

Avukatlık Olanlar için Kredi

Biz bireylerin temel ihtiyaçları haline gelen krediler artık hayatımızın tam ortasında yer almaktadır. Neredeyse kredi...

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Yemek Kartlarını Nakite Çevirme KIRDIRMA

Ülkemizde hizmet vermekte olan pek çok firma ya da kurum bünyesinde milyonlarca kişi çalıştırmak ile...

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Kredi Çekmek İstiyorum Diyenlere Yol Haritası, Adım Adım Anlatıyoruz

Para sıkıntıları yaşamak hemen hemen herkesin başına gelmekte olan son derece normal bir süreç olsa...

Hemen Para Getiren Dua

Hemen Para Getiren Dua

Hayatımızın akışı içerisinde maddi sıkıntılar ile uğraşmak zorunda kalmamız pek çok kişinin başına sıklıkla gelmekte...

Yorum Yazın
Yukarı