Senetle Kredi

Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Satan Galeriler

Arabaların artık lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç olduğu zamanlardayız çünkü hepimizin hayatı bir yerlere yetişme telaşıyla geçiyor. İşe, eve, çocuğun okuluna derken gün içinde hep koşturuyoruz. Şehirlerin nüfusunun iyice arttığı günümüzde toplu taşıma araçlarına binmek de bir o kadar zahmetli olmak ile uzun süren ve çok sıkıntıya sebep olan yolculuklar da başka bir zorluk sebebi oluyor. Bunun için hepimiz kendimize ait bir aracımız olsun isteriz ama çoğumuzun bunu almaya gücü yetmez. Bunun için bankaların sunduğu taşıt kredileri var ancak bir çoğumuz bu kredilerden korkar ve yakınından bile geçmek istemezler. Bunun içinde senetle araba bulunabilecek yerler bakılır.

Araba firmalarının yetkili yerlere senet ile alışverişe çok sıcak bakmazlar eğer senet ile araba almak istiyorsanız bunu genelde galericiler yapıyor tabi hepsi değil. Ancak bunun içinde bir peşinatınızın olması gerektiğini ve kalanının aylık ödemesinin üzerine belirledikleri yüzde oranında faizini de ekleyerek alıyorlar.  Eğer bankalar ile ilgili problem yaşıyorsanız bu şekilde almak size daha mantıklı gelecektir, ancak senet yapacağınız kişinin niyetini bilemezseniz ve unutmayın ki peşin satabileceği bir arabayı size senetle vermesi için onun çıkarının daha fazla olması için elinden geleni yapacağını unutmayın.

senetle araba

senetle araba

Hangi Galeri Senetle Araba Veriyor

Araba almak istiyorsunuz ama elinizde yeterli paranız yok mu? Hangi galeri senetle araba veriyor diye araştırıyorsunuz.Belki de elinizdeki tutar yeterli olmasına rağmen yine de bu parayı arabaya vermek istemiyor olabilirsiniz. Bu neden ile bankadan kredi çekmeniz en doğru karar olacaktır. Ancak kredi çekerek araba alabilmeniz için pek çok şart vardır. Bu şartlardan bir tanesinin bile yerine gelmemesi arabanın sizin için hayal olmasına neden olur.

Senetle Araba Satan Galeriler

Araba alımı için başka seçeneğiniz yok mu?

Araba almak isteyenlerin her zaman alternatif seçenekleri bulunur. Bu alternatiflerden bir tanesinin de galeriden senetle araba alımı olduğunu bilmelisiniz. Senetle araba alımı yapan galerilerden araba alarak hem kredi taksiti gibi cebinize uygun taksitler ile ödeme yaparsınız hem de ödeme zamanınız geldiği zaman sıkıntı yaşarsanız zam gelme gibi bir durum söz konusu değildir.

Peşinatsız Araba Satanlar

Peşinatsız,0 ve 2. el  araç satıcıları olarak değişen galerilerin araç seçeneklerini gözden geçirirken her ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Bu sayede senetiniz cebinizde olduğu zaman siz hiçbir şekilde ödeme zorluğu çekmezsiniz.

Senetle Araba Kiralama

senetlearaba

senetle araba

Yurtdışından ülkeye giriş yaptınız ve uçaktan ya da gemiden iner inmez araba kiralamak isteyebilirsiniz. Kiralayacağınız arabanın ücreti de son derece düşüktür. Ancak yine de ücretini ödemekte zorluk yaşayabilirsiniz. Çünkü araba kiralaması kısa bir süreliğine olabildiği gibi uzun bir süreyi de kapsayabilir.

Bu doğrultuda arabanın her zaman düşük ücretli kiralandığını söylemek doğru olmaz. Ancak genel olarak araç fiyatları bellidir. Bu fiyatları araştırdığınız taktirde emin olun size en uygun aracı kiralayacaksınız.

Araç kiralamak için piyasa da bulunan araçlara bakıldığı zaman görülen bir nokta bulunmaktadır. Aracın kiralama fiyatları 100 TL’den başlamak üzere 1.000 TL’ye hatta daha yüksek ücrete kadar bile çıkabilen araçlar bulunmaktadır.

Tabii bu fiyatlar genel anlamı ile bu kadardır. Daha düşük fiyatlı araç bulma imkanına da sahipsiniz. Ancak elinizdeki o an bulunan para sizin için yeterli olmayabilir. Bu taktirde de senetle araba kiralama yöntemini deneyebilirsiniz. Aracınızı kiralayın ve kirasını ödemesini ise isterseniz araba tesliminden hemen önce yaparak sıkıntı yaşamayın.

Senetle Araba Almak İstiyorum

Mevcut olan araba ihtiyacınızı gidermek adına siz de elinizde toplu olarak para bulunduramıyorsanız ve bu amaç ile sizleri finanse edecek olan yerlerden de belli başlı sebepler ile yardım alamıyorsanız ve araç alabilmek için senetle iş yapar yerler ya da kişiler arıyorsanız bu aşamada tavsiyemiz söz konusu yöntem ile ödemeyi kabul eden galeriler ya da şahıslar tespit etmenizdir. Zaten piyasada bu sistem ile çalışmakta olan oldukça fazla yer mevcut olmak ile beraber bunlara ulaşmak ve iletişim kurmak da son derece kolay olmaktadır. Şehrinizde mevcut olan galerilerin bulunduğu semtlere giderek ya da araba pazarlarında araştırma yaparak kendinize uygun bir araç bulmanız mümkün olacaktır.

Yalnız bu aşamada bilmelisiniz ki senet karşılığında alacağınız arabaya ödeyeceğiniz tutar aracın normal tutarından fazla olacaktır. Ödemelerini hemen alamayacak olan ve belli aralıklar dahilinde tahsil edecek olan kişiler ve özellikle de galericiler belli bir vade farkı koymaktadır. Bu fark alacağınız araca, hem araç alacağınız yere, hem de vade süresine göre farklılık gösterecektir.

Bir diğer önemli detay ise senetle alacağınız arabanın mülkiyetini hemen üzerinize alma imkanınızın mevcut olmamasıdır. Çünkü taksitler ile alacağınız bu araca dair ödeme sürecini tek bir senet ile sabitlemekte olan satıcılar aracın üzerine ipotek koymakta ve tüm ödeme süresi sonlandığı zaman da hem senedi iade etmekte hem de aracın üzerindeki ipoteği kaldırmak sureti ile mülkiyetini size vermektedir.

Bu aşamada tüm ödeme süreci bitene kadar aracımızı alamayacağımız ve tek senet ile iş yapacağımız için mümkün olen en güvenilir yer ya da kişi ile çalışmak son derece önemli ve hassas bir konu olma özelliği taşımaktadır.

Peşinatsız Senetle Taksitli Araba

Günümüz koşullarında araba artık su içmek gibi bir ihtiyaç halini almıştır neredeyse. Her kesimden insanın en temel ihtiyacı anlamına gelen arabaları almakta artık giderek kolaylaşmaktadır. Özellikle araba satan kuruluşlar olan galerilerin sayısının giderek artması neticesinde gerek yapılan kampanyalar, gerek araçlar üzerinde yapılan indirimli fiyatlar gerek,bankaların araç kredileri adı altında uygun faizler ile kredi kullandırımı yapmaları ve hatta galericilerin peşinatsız olarak senetle araba satmaları sonucunda neredeyse tüm bireyler araba sahibi olmaktadır.

Bankalardan kullanılan araba kredilerinin varlığından hepimiz uzun zamandır haberdarız. İhtiyaç kredisinin bir benzer türü olarak karşımıza çıkmakta ancak tek fark olarak satın alınacak olan araç üzerine banka tarafından satılamaz şerhi olan banka rehini koyulmaktadır. Bireyin araç borcu bittikten sonra banka görevlisi tarafından İl Emniyet Müdürlüğüne yapılan başvuru sonucunda kaldırılan banka rehini sonrası araç özgürce sahibine ait olmaktadır. Ancak bunun yanı sıra özellikle galericiler tarafından yapılan peşinatsız senet ile taksitli araba verme olayı bireylerin oldukça ilgisini çekmektedir.

Burada bankalardan alınan  çeşitli ürünlere yapılan düzensiz ödemeler,kredi notunun yeterli olmayışı,bireyin gelirinin yetersiz oluşu gibi nedenler ile bankalar aracılığı ile kredi kullanamayan bireylerin daha fazlalıkla başvuruda bulunduğu peşinat ödemeden senet ile aylık taksitler şeklinde araba alımı cazip bir tekliftir. Galeri sahibinin de oldukça iyi bir kazanç elde edeceği bu satış yöntemi galeri sahibinin bankalardan kredi kullanamayan birey adına kredi çekmesi ve bu kredi üzerinden birey adına kredi çektiği için bireyden kredi komisyonu alması birde sattığı araba üzerinden komisyon alması ile vurgunu gerçekleştirmiş olması anlamına gelmektedir. Böylelikle galeri sahibi tam anlamıyla yüzde yüz kar etmiş durumdadır.

Tabi ki bireye de herhangi bir peşinat almadan senet imzalatarak aylık taksitler halinde araba borcunu ödemesi koşulu ile araba satışını gerçekleştirmektedir. Galerici tarafından satılan araba üzerine aynı bankalardan çekilen araba kredilerinde olduğu gibi satılamaz rehini koyularak borcu bitmeden arabanın başka bir bireye satışının yapılması engellenmektedir. Genellikle senet ile kredi alımında tek senet yapılmakta ve ilgili senedin ödenmemesi durumunda galerici tarafından senet avukat aracılığı ile hukuki yollardan tahsil edilmeye başlanmaktadır.

Kategori: Senetle Araba

Benzer Konular

Wowwo Senetle Vasıta – Araba Nasıl Alınır?

Wowwo Senetle Vasıta – Araba Nasıl Alınır?

Araç almak günümüz şartlarında artık bir lüks olmaktan çıkmış tam tersi son derece zaruri bir...

3+1 Senetle Daire İlanları

3+1 Senetle Daire İlanları

Ev fiyatları bir hayli yüksek oranlarda seyrederken kendi kendine yeterek ev alam imkanı bulamayan kişiler...

Senetle Motor Alınır Mı?

Senetle Motor Alınır Mı?

Hepimiz yaşantımızın idamesi ve geleceğimize yatırım yapmak için  bazı isteklerimizden, tutkularımızdan vazgeçerek ev, araba v.s ...

Yorum Yazın
Yukarı