Senetle Kredi

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans piyasasında komisyonla kredi çekme uygulaması yaygınlaşmaya başlamış ve son derece fazla şekilde de rağbet görür hale gelmiştir. Anlatılmakta olan bu durumun temel sebebi ülkemizin bankacılık sisteminde uygulanmaya konmuş olan belli başlı kurallar olmak ile beraber söz konusu olan bu kurallara göre genel çerçevede kredi notu belli bir seviyenin altında olan, finansal sicili bozuk olan, kara listede ismi bulunan ya da söz konusu olan bu listeden isminin silinmesinin üzerinden en az beş yıl geçmemiş olan, talep etmekte olduğu krediyi ödeyecek seviyede bir geliri olmayan ya da geliri yüksek olsa dahi bunu belgeleyemeyen, daha başka bankalara ya da yerlere borcu olan, hakkında icra takibi olan ya da hacizlik olan kişilerin bankalardan kredi alması mümkün olmamakta ve ne yazık ki anlatılmakta olan bu şartların en az birini taşımamakta olan kişilerin sayısı da milyonlara ulaşmaktadır.

Bahsi geçen durum tahmin edileceği üzere ülkemizde büyük bir boşluğa ve arayışa sebep olmak ile beraber söz konusu olan bu talep neticesinde bankalara alternatif olarak yeni bir uygulama doğmakta ve buna komisyon ile kredi verme sistemi denilmektedir. Ülkemizde çok da eski olmadığı halde oldukça rağbet gören ve beğenilen bu uygulamaya hemen hemen her yerde ulaşmak mümkün olmak ile beraber bilinmesi gereken bazı detaylar yazımızın devamında belirtildiği gibidir.

Komisyonla Kredi Çektirenler

Söz konusu olan bu uygulama bir hayli faydalı ve fonksiyonel olmak ile beraber komisyon karşılığında verilen hizmetler arasında en çok tercih edilen seçenektir. Bu aşamada uygulanmakta olan sistem ile alakalı olan bilgi almak isteyen kişilere komisyonla kredi çıkartma sistemini özetlememiz gerekir ise bu yerlere başvuran kişilere yaptıkları işlemin onlara ait olan finansal sicili incelemek ve analiz etmek olduğunu söyleyebiliriz. Yapılan bu işlemin sebebi kesinlikle bankalarda olduğu gibi eleme sürecine tabii tutmak olmamakta aksine söz konusu uygulama ile mümkün olan en iyi sistemin verilmesi amaçlanmaktadır. Yapılan inceleme ve araştırma sonucunda eğer kişinin durumu bankalardan kredi almaya uygunluk gösteriyor ise bu aşamada banka araştırma süreci başlamaktadır.

Bilindiği üzere her bir bankanın kendine ait olan bir politikası mevcut olmakta ve kredi verecekleri kişileri buna göre tercih etmektedirler. Bu çerçevede kimi bankaların yalnızca kredi notu son derece yüksek kişilere hizmet verdiği görülmek ile beraber bazı yerlerin de müşteri sayılarını arttırmak adına düşük notu olan kişilere dahi hizmet verdiği görülmektedir. Ancak bahsi geçmekte olan bu bilgilere ulaşmak çok da kolay olmamakta ve bunun için bankacılık ve finans sektörü ile haşır neşir olmak gerekmektedir. İşte bu aşamada kredi çıkartan firmalar devreye girmekte ve kullanmakta oldukları belli başlı sistemler ile ülkemizdeki tüm bankaları inceleyerek en uygun yeri bulmaya çalışmaktadır.

Anlatılmakta olan bu sistem ile kredi danışmanlık firmalarına başvuru yapmakta olan kişilerin yüzde doksanı sonuç almakta olup, kendilerine uygun banka bulunmayarak yüzde onluk kısımda kalan kişiler için uygulanmakta olan sistem yazımızın devamında açıklanmaktadır.

Komisyonla Kredi Verenler

Bu aşmada  yapılacak olan işlem bankalardan kredi almaya çalışmaktan vazgeçip müşterilere bizzat firma tarafından kredi verilmesi olmaktadır. Kendilerinden hizmet talep etmekte olan kişilere uygun şartlar dahilinde ve senetler ile sabitlenmek üzere aynı zamanda banka kredilerinden çok bir farkı olmaksızın verilmekte olan  bu krediler gerçekten son derece çözüm odaklı olmaktadır. Üstelik ödeme şartları bankalara kıyasla çok büyük esneklik göstermekte ve bu konuda bir hayli avantaj sağlamaktadır.

Sunulmakta olan bu iki hizmet çerçevesinde de belli oranlarda komisyonlar talep edilmektedir. Bu ücretlendirme sistemi belli bir standarda sahip olmadığından dolayı sabit bir rakam vermek mümkün olmamaktadır. Komisyon oranları hizmet talep edilen firmaya, sahip olduğumuz özelliklere ve istediğimiz krediye dair detaylara göre değişmektedir. Ama genel olarak bu konuda belli bir fikre sahip olmak isteyen kişilere yardımcı olması amacı ile yüzde on ile yüzde yirmi beş aralığında farklılık gösterdiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Kredi Kartı Çekimine Komisyonla Para Veren Yerler

Para karşılığında kredi kartı çekim sektörü oluşmuş durumdadır. Kredi kartları borçları ve harcamalarına alternatif olarak çeşitli borç para veren kurumlar ve kişiler hizmet vermektedir. Bu kişiler genel olarak kredi kartı çekimlerine komisyonla para vermektedir. Genelde senetle veya komisyonla işlem yapan firma veya kişiler bu işlerle ilgilenmektedir. Kredi kartı çekimlerinde yer alan hizmetlerin alım fiyatları ve faizleri bu komisyonun içerisinde pay olarak yer alabilir.

Kredi Kartı Komisyon Ücretleri

Senetle veya komisyonla işlem yapan kişilerin bilmesi ve dikkat etmesi gereken unsurlar vardır. Bunlar arasında bu kurumların güvenilir olmasına ve kurumsal ilkelere bağlı kalarak hizmet vermesine dikkat edilmelidir. Siz de Ankara ve İstanbul başta olmak üzere kredi kartı çekimlerine komisyonla peşin para veren kişilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu site üzerinden ulaşılan kişilerin bilgileri kesinlikle doğrudur ve bu kişiler kurumsal ve etik ilkelere bağlı olarak hizmet vermektedir. Genel olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de bu kişiler ile iletişime geçmek mümkündür. Siz de ihtiyaç duyduğunuz nakit desteği ile ilgili olarak bulduğunuz aracı kurumlarla bir ön görüşme yapabilirsiniz. Daha sonraki dönemlerde de bu kişiler ile iş ilişkisi kurabilirsiniz.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Borç Para Veriyorum

Borç Para Veriyorum

Acil olarak giderilmesi gereken ihtiyaçlarınız varsa, ödemeniz gereken borçlar sizleri bunaltıyorsa, toplu olarak para bulmanız...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. K.tulin dedi ki:

    Nasıl ulaşabilirim acil paraya lazim

  2. Semra Özdemir dedi ki:

    Merhaba çok acil ihtiyacım var bankalardan kredi alamıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  3. Oğuz dedi ki:

    Benim maaşım yüksek 5000 tl alıyorum fakat acil 15 bin tl ihtiyacım var bana dönüş yapmanızı istoyorum

Yorum Yazın
Yukarı