Senetle Kredi

Borç Para Veren Vakıflar, Firmalar, Kişiler ve Tefeciler

Geçinmek günümüz şartlarında son derece zor bir süreç olmakta ve ülke nüfusunun büyük bir kısmı en zaruri ihtiyaçlarını karşılamak adına gece gündüz çalışmak zorunda kalmaktadır. Yine de belli başlı temel ihtiyaçları tüm bunlara rağmen karşılama olanağı bulamayan kişiler çoğunlukta olmakta ve pek çok kez maddi bunalımlara düşerek borç para veren vakıflar firmalar kişiler ve tefeciler ya da buna benzer çözüm olanakları aramaktadırlar. Genel olarak pek çok kişi artık banka kredilerinden ümidini kesmiş olup bu durumun temel nedenleri arasında da zaten mevcut olan borçlar, kredi notlarının düşük olması ya da ödeme yapacak kadar gelirleri olmaması bulunmaktadır. Bu aşamada çözüm yolu olarak banka haricinde kredi veren yerler görülmektedir.


Bilgi: Banka Dışında Alternatif Para Bulma Yöntemleri


Bu yerlerin varlığı artık ülkemizde hemen hemen herkes tarafından bilinmek ile beraber son derece yaygın bir şekilde ve hemen hemen herkesin standartlarına uyacak şartlarda hizmet sunumu gerçekleştirmektedirler. Bu yerlerin pek çoğu borç para verme sistemlerini senetlere dayandırmakta ve genel olarak vade süresi kadar senet imzalatmaktadır. Ancak istisnai olarak tek senet yaparak borç para veren yerler de mevcut olmaktadır. Bu hususta tavsiyemiz bahsi geçen bu tek senet yapan yerlerden uzak durmanız gerektiğidir.

 

Verilmekte olan söz konusu bu hizmet karşılığında alınmakta olan komisyonlar da alınan hizmete göre farklılık göstermektedir. Bu konuda belli bir standart olmamak ile beraber genel çerçevede rakam belirtmek gerekir ise yüzde beş ile yüzde otuz beş aralığında değiştiğini söylemek mümkün olmaktadır.

Borç Para Veren Vakıflar

 

Banka harici kredi verenler arasında başvurulacak olan seçeneklerden biri de vakıflar olmaktadır. Bu yerler vermekte oldukları hizmetlerin konularına göre belli başlı kişilere borç para vermektedirler. Bunun için size tavsiyemiz kendi şartlarınıza uygun olan bir vakıf bulmak adına yaşadığınız bölgeyi araştırmak ya da internet üzerinden hizmet vermekte olan vakıflara ulaşmaya çalışmanızdır. Bu sayede hem yasal yollardan hem de bir hayli kolay bir şekilde kredi alma olanağı yakalayabilirsiniz. ( bknz. Borç Para Nereden Bulabilirim?)

Bu yerler de yapılacak olan ödemeleri talep edilen kadar taksitlere bölmekte ve buna paralel olarak da senet yapmaktadır. Her bir ödemeniz de söz konusu döneme ait olan senetinizi almanız mümkün olmaktadır. Verilmekte olan bu hizmet karşılığında ise yine belli seviyelerde komisyonlar talep edilmektedir. Bu konuda net bir rakam söylemek mümkün olmamakta ve oldukça büyük farklılıklar göstermektedir.

Borç Para Veren Firmalar Zenginler

 

Bu yerler de bankalardan kredi alamayan kişilerin yaygınlaşması ile beraber bir hayli artış göstermiş ve hemen hemen her yerde rastlamak mümkün olmuştur. Oldukça müşteri ve çözüm odaklı çalışan bu firmalar nerede ise bankaları ikame etmeye başlamıştır. Bu süreçte sizin de tercihiniz adı geçmekte olan firmalar ise yapmanız gereken kendi ihtiyacınıza en uygun olan yeri tespit etmeye çalışmaktır. Yapmanız gereken ise internet üzerinden ya da yaşadığınız muhitte araştırma yapmaktır. Bu aşamada fikir olması amacı ile birkaç firma adı belirtmek gerekir ise tek kredi, jet kredi, flaş kredi ya da biz kredinizi çekelim firması en çok tercih edilen ve kaliteli yerler arasında mevcut olmaktadır.

Ancak dikkat edilmesi gereken önemli bir husus mevcut olmak ile beraber bu da kendilerine kredi veren yerler olarak tanıtmakta olan dolandırıcıların varlığıdır. Borç para verme süreci ile alakalı olarak sundukları seçenekleri inceleyerek dolandırıcıları tespit etmeniz son derece kolay olacaktır. Bu süreçte sizden ön ödeme isteyen, tek senet yapmayı teklif eden ya da talep ettikleri komisyon tutarları fahiş seviyelerde olan yerler konusunda dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

Borç Para Veren Kişiler Tefeciler

 

Etrafınızda bulunan zenginler ile iletişime geçerek senet ile borç para talep edebilirsiniz bu yöntem pek çok kişinin tercih ettiği seçenekler arasında yer almaktadır. Bu aşamada da yine tefecilere bulaşmamak konusunda dikkat etmeniz konusunu önemle belirtmekte fayda vardır. Çünkü borç para veren tefeciler yapmakta oldukları işin yasa dışı olduğunu bildiklerinden ve sebepten de pek çok kişinin kendilerinden uzak durdukları kanısında olduklarından dolayı tefeci olduklarını gizlemekte ve borç para veren şahıslarmış gibi insanları kandırmaktadır.

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Halil dedi ki:

    25 bine ihtiyacım var senetle

Yorum Yazın
Yukarı