Senetle Kredi

Kredi Çekemiyorum Paraya İhtiyacım Var

Parasal sıkıntılar yaşamak günümüzde hayatımızın rutinlerinden biri haline gelmek ile beraber, kimi zaman bu sıkıntıları çözmek kendi kendimize halledemeyeceğimiz bir iş haline gelmekte ve aşamada aklımıza gelen yerler de bankalar ve onların kredi hizmetleri olmaktadır. Ancak hemen hemen herkesin de bildiği üzere ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların tamamı belli başlı standartlara göre çalışmakta ve bunlara uygunluk göstermekte olan kişilere de hizmet vermekten kaçınmaktadır. Anlatılmakta olan bu süreç de “kredi çekemiyorum paray lazım” diyen milyonlarca kişiyi ortaya çıkarmaktadır. Neyse ki kredi ya da borç para almak artık bankaların tek elinde olmamakta ve bu konuda hizmet sunmakta daha pek çok yer, firma ya da şahıs mevcut olmaktadır. 

Bilindiği üzere önceden bankalar aracılığı ile kredi hizmeti almak son derece kolay ve pek çok kişinin başvurmakta olduğu bir işlem olma özelliği taşımakta ve bu sebepten dolayı da oldukça fazla sayıda kişi çok zaruri bir ihtiyacı olmaksızın ya da bütçe hesaplaması yapmaya gerek duymadan kredi almakta idi. Ancak bahsi geçen bu hesapsızca yapılmakta olan borçlanma süreci sonrasında milyonlarca kişi ödemelerini yapamamış ve kredi borçlusu haline gelmiştir. Bu durum bankalar için de son derece riskli bir durum oluşturmuş çünkü mevcut olan borçlarını ödememiş olan kişiler yine borç para bulmak adına bankalara müracaat etmeye başlamıştır. Ödeme gücü bulunmamakta olan bu kişileri tespit etmek adına yeni bir uygulama ortaya konarak buna da kredi notu ya da finansal sicil ismi verilmiştir. Bu sisteme göre geçmişte bankalara olan borçlarını aksatan ya da hiç ödemeyen kişilere kredi alma imkanı tanınmamaktadır.

 

Hali hazırda borçlu olan ve bu borçları nedeni ile de bankalar ile ilişiği kesilmekte olan kişiler mevcut sıkıntılarını çözmek adına kendilerine daha başka çözüm yolları aramak ile beraber uygulanabilme imkanı olan alternatiflerden bazıları yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

Kredi Çekemiyorum Nereden Para Bulabilirim?

Bu durum pek çok kişi tarafından son derece kötü  ve çözüm imkanı olmayan bir süreç olarak algılansa da aslında banka haricinde kredi veren yerlerin sayısı son derece fazla olmaktadır.

Bana Kredi Çıkmıyor, Kredi Çekemiyorum

Kredi Danışmanlık Firmalarından Yardım Almak

Bu süreçte en avantajlı seçeneklerden biri son zamanlarda ülkemizde bir hayli yaygın olan kredi danışmanlık firmaları olmaktadır. Bu firmalar pek çok açıdan sorun yaşamakta olan kişilere maddi destek olmak adına çalışmalar yapmakta ve bunların ilk aşaması kişiye en uygun olan bankayı  tespit ederek aracılık yapmak sureti ile kredi almasını sağlamak olmaktadır. Bu sayede parasal sıkıntı çekmekte olan kişi yine işini bankalar ile halletmiş olmakta ve aşamada tek fark da aldığı hizmet nedeni ile söz konusu firmaya ödemesi gereken komisyon olmaktadır.

Başka bir seçenek de bankalardan kredi alma imkanı bulunmayan kişilerin direk olarak bu yerlerden borç para almasıdır. Bu yöntem ile senet karşılığında kredi öder gibi taksitli bir şekilde ödemek üzere para temin etmek ile yine bu hizmet karşılığında firmaya komisyon ödemek gerekmektedir. Bu komisyonlara ait olarak net bir rakam belirtmek mümkün olmamak ile beraber genel olarak yüzde on ile yüzde yirmi beş aralığında farklılık göstermektedir.

Kredi Veren Firmalardan Yardım

herkesekredi-net

Yazımızın başında bankalardan kredi almanın zorluğundan bahsetmek ile beraber bu sürecin doğurmakta olduğu bir başka sistem de kredi veren firmalar olmaktadır. Günümüzde bir hayli yaygın olan ve oldukça fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen bu yerler senetle çalışmakta ve verecekleri para üzerinden komisyon tahsil etmektedir. Talep edilecek olan komisyon miktarları yine hizmet alınacak yere, borç almak isteyen kişinin özelliklerine ve alınacak paranın miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ama genel olarak yüzde beş ile yüzde yirmi beş aralığında değiştiğini söyleyebiliriz.

Söz konusu olan bu firmalara örnek vermemiz gerekir ise tek kredi, jet kredi, flaş kredi, biz kredinizi çekelim gibi yerler ilk akla gelenler olmaktadır. Bu yerler ile nasıl iletişin kurulacağı hakkında ise gösterilebilecek en mantıklı yol internet aracılığı ile olandır. Bu sayede son derece hızlı bir şekilde kredi alma olanağı yakalayabilmektesiniz.

 

 

Benzer Konular

Senet Ödeme Günleri

Senet Ödeme Günleri

Mali hayatımızın vazgeçilmez bir ögesi olan senetler hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Gerçekten de doğru...

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Komisyonla Kredi Çekme 2021

Bankalar ile olan kredi çekme sistemleri her geçen gün daha da zorlaştıkça bankacılık ve finans...

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep Telefonuna Senet Yapan Mağazalar

Cep telefonları, insanların pek çoğunun günlük hayatlarında kullandığı, hatta pek çok kimsenin ise dokunmadan bir...

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

Ön Ödemesiz 30.000 TL Kredi Verilir

ÖN ÖDEMESİZ KREDİLER Bayram Özel Kredisi: Her bayram her ailenin asgari tutarda bir gideri oluşmaktadır....

Kredi Çıkartan Firmalar

Kredi Çıkartan Firmalar

Bankalar son zamanlarda kredi verme şartlarını iyice ağırlaştırmış olup bu nedenden dolayı da kredi çıkartan...

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. K.tulin dedi ki:

    Herkese kredi net nasıl ulaşabilirim acil paraya ihtiyacım var

  2. Şaban doğan dedi ki:

    Acil 10 bine ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz

Yorum Yazın
Yukarı